V roce 2015 oslavil Spolek přátel hradu Lukova 25. výročí založení, a mohl tedy rekapitulovat, co vše se jeho členům za čtvrt století podařilo pro tuto památku udělat. Kromě záchrany a zastřešení vstupní věže, sanace západního paláce se dvěma podlažími klenutých sálů, záchrany severní hradby s opěrnými pilíři, raně gotické brány a věže Svatojánka, což byly akce, které by mohly sloužit jako metodická ukázka kvalitní památkové záchrany torzální architektury, připravili pro návštěvníky tři naučné stezky areálem hradu a vydali několik publikací. Pro veřejnost pravidelně pořádají různé jarmarky či netradiční prohlídky a nezapomínají ani na děti a mládež. Populární jsou tzv. pohádkové dny, především dětem je určena interaktivní expozice v západním paláci věnovaná dobývání hradu v 15. století a žáci místní základní školy například mohou absolvovat nevšední hodinu dějepisu v hradní věži...
Jubileum spolek loni připomněl velkou výstavou nazvanou výstižně 25 let boje o hrad, na níž prezentoval důležité záchranné práce i svou bohatou činnost pro veřejnost, a představil také odbornou monografii Hrad Lukov: proměny opevněného sídla, jejíž autory Jiřího Holíka, Dalibora Janiše, Janu Langovou a Radima Vrlu váže k památce dlouholetý profesní i osobní vztah. S hlubokou osobní znalostí věci a odbornou erudicí tak v knize shrnují historii hradu i výsledky stavebněhistorického a archeologického bádání včetně přehledu záchranných a kulturních aktivit na Lukově.
Oslavy pětadvaceti let fungování vyvrcholily žehnáním kaple, která upomíná na existenci středověkého hradního kostela (objev torza omítky s motivem vysvěcovacího kříže, potvrzující hypotézu o existenci sakrální stavby na hradě, byl na cenu NPÚ nominován už loni) a je dalším příspěvkem k důstojnému využití památky.
Za Zlínský kraj nominovalo územní odborné pracoviště NPÚ v Kroměříži
Na cenu NPÚ v kategorii prezentace hodnot byl navržen Spolek přátel hradu Lukova s předsedou Ing. Jiřím Holíkem