Památkář/ka v oddělení specializací – specialista na památkový urbanismus a územní plánování

Národní památkový ústav je vysoce odbornou a prestižní výzkumnou státní institucí, která má jedinečné poslání v oblasti ochrany a prezentace kulturního dědictví České republiky. Pro generální ředitelství v Praze hledáme do stabilního týmu posilu - kolegu nebo kolegyni pro zajímavou a prestižní práci při rozvoji památkové informatiky na pozici: Památkář/ka v oddělení specializací – specialista na památkový urbanismus a územní plánování

Pracovní náplň:

  • zpracování odborných vyjádření pro stanoviska dotčených orgánů státní památkové péče (Ministerstvo kultury, krajské úřady a obce s pověřenou působností) pro agendu zásad územního rozvoje, územních plánů, regulačních plánů a územních studií ve vztahu k území památkových rezervací, lokalit UNESCO a území národních kulturních památek, včetně jejich ochranných pásem, v gesci generálního ředitelství;
  • koordinace výkonu odborné složky státní památkové péče a dodržování zákonem stanovených lhůt pro zhotovování odborných vyjádření sloužících jako podklad pro rozhodnutí správních orgánů;
  • zpracování odborných vyjádření zejména podle § 5, § 6 a § 32 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, a ostatních ve věci stavebních architektonických i urbanistických záměrů, k projektové dokumentaci staveb na všech úrovních v rámci odvolacích řízení (zpracování odborných vyjádření v odvolacím a mimo odvolacím řízení pro Krajské úřady pro celé území ČR a v případě magistrátu hl. města Prahy pro MK;
  • metodické usměrňování celostátního systému památkové péče a koordinace naplňování jeho hlavních funkcí v oblasti péče o památkově chráněná území a sídla, historického urbanismu a územního plánování, koordinace přípravy podkladů pro zpracování územně analytických podkladů;
  • služební cesty po celé ČR v rámci výkonu práce odborných konzultací zpracovatelům územně plánovacích dokumentací;
  • možná účast na vědecko-výzkumných projektech NPÚ;
  • možná spolupráce s různými subjekty působícími v oblasti péče o kulturní dědictví a historický urbanismus.

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání magisterského stupně v některém z uvedených oborů: architektura nebo architektura a urbanismus (Ing.; Ing. arch.; akad. arch.), pozemní stavby, stavební inženýrství apod. (Ing.; Ing. arch.), v souvislostech památkové péče;
  • relevantní odbornou praxi;
  • orientaci v projektových dokumentacích, technických výkresech apod.;
  • zájem o problematiku památkové péče;
  • uživatelskou znalost MS Office, zkušenost s prací s databázemi výhodou;
  • odpovědný přístup, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, organizační a komunikační schopnosti;
  • řidičský průkaz skupiny B.

Nabízíme:

  • zajímavou a samostatnou práci;
  • stabilitu státní příspěvkové organizace;
  • práci na plný úvazek;
  • pracovní poměr na dobu určitou 1 roku, s možností prodloužení na dobu neurčitou;
  • pružnou pracovní dobu;
  • příjemné pracovní prostředí v historickém centru Prahy;
  • práci v tvůrčím a přátelském kolektivu;
  • dovolenou 5 pracovních týdnů;
  • 3 dny indispozičního volna;
  • příspěvek na stravování;
  • volné vstupy na hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu i pro rodinné příslušníky;
  • služební mobilní telefon a zvýhodněné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky;
  • platové zařazení ve 12. třídě (příloha č. 1 dle NV č. 341/2017 Sb.).

Nástup: 1. 12. 2024 nebo dle dohody

V případě zájmu zašlete, prosím, svůj profesní životopis a motivační dopis nejpozději do 7. 11. 2024 na emailovou adresu: fenikova.lenka@npu.cz.

Na základě posouzení zaslaných materiálů, budou vybraní uchazeči pozváni na ústní pohovor. O výsledku výběrového řízení budou jednotliví uchazeči informováni e-mailem, případně mobilním telefonem. NPÚ si vyhrazuje právo výběrové řízení zrušit.

Informace o zpracování osobních údajů uchazečů o zaměstnání jsou uvedeny na www.npu.cz v části: ochrana osobních údajů.