Památkář – pracovník GIS/MIS

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Brně přijme pracovníka na pozici Památkář – pracovník GIS/MIS

Pracovní náplň:

analytická práce s prostorovými daty, práce s Integrovaným informačním systémem památkové péče, příprava tematických mapových podkladů, zpracování mapové, obrazové a popisné dokumentace v terénu, spolupráce na vedení regionální části Ústředního seznamu kulturních památek a aktualizaci dat v aplikaci Památkový katalog.

Požadavky:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání se zaměřením v některém z uvedených oborů – stavební, architektura, geoinformatika, kartografie a podobně
  • znalost zpracování prostorových dat
  • znalost SW pro zpracování prostorových dat (např. ArcGIS, QGIS)
  • všeobecný přehled o architektuře a schopnost práce se stavební dokumentací
  • dobrou znalost práce na PC
  • řidičský průkaz skupiny B
  • trestní bezúhonnost (při nástupu se dokládá výpisem z rejstříku trestů)
  • flexibilitu a samostatnost, kreativní přístup k práci, ochotu učit se nové věci a schopnost práce v týmu

Výhody:

  • zkušenosti s publikací dat (ArcGIS Online)
  • praxe v oblasti památkové péče o nemovitý fond
  • znalost anglického jazyka na komunikační úrovni
  • publikační činnost v oboru

Nabízíme:

  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., 12. platová třída
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • zaměstnanecké benefity: pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravné
  • 2 dny indispozičního volna
  • volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ v celé ČR (i pro členy rodiny)
  • výhodný tarif pro mobilní volání
  • možnost dalšího systematického nebo doplňkového odborného vzdělání

Uchazeči zašlou:

  • přihlášku včetně motivačního dopisu do výběrového řízení s uvedením kontaktních údajů – telefon, e-mail
  • strukturovaný profesní životopis s podrobným přehledem praxe
  • doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání v prosté kopii

Doklady požadujeme zaslat doporučeně poštou nebo osobně předat na podatelně do 13. 1. 2023 na adresu:

Národní památkový ústav
Územní odborné pracoviště v Brně
nám. Svobody 72/8
601 54 Brno

Na obálku vyznačte: „Neotvírat – Výběrové řízení – pracovník GIS/MIS“

Vyhlašovatel nepřijímá přihlášku elektronickou cestou (e-mailem)

Na základě předložených dokladů proběhne užší výběrové řízení pro zvané uchazeče ve čtvrtek 19. 1. 2023 spojené s osobním pohovorem.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče nebo toto výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu bez udání důvodů.

Kontaktní osoba: Mgr. Aleš Homola

e-mail: homola.ales@npu.cz;  telefon: 724 756 188

Informace k ochraně osobních údajů jsou ze strany NPÚ uveřejněny na webových stránkách v sekci Ochrana osobních údajů