Hradozámecká noc opět zpestří poslední srpnovou sobotu speciálním programem a netradičními večerními prohlídkami

Již 13. ročník Hradozámecké noci se letos vrací v tradičním srpnovém termínu. V sobotu 27. srpna bude na více než 70 památkách připraven netradiční večerní i noční program. Hlavním centrem bude státní hrad a zámek v Českém Krumlově.

Do speciálního programu je letos zapojeno přes 60 státních památek ve správě NPÚ a 16 objektů mimo správu NPÚ. V návaznosti na Rok šlechtických slavností se večer v Českém Krumlově ponese v duchu barokních zahradních slavností za doprovodu živé hudby, zážitkové gastronomie či scénického představení s pyrotechnickými efekty. Ve vile Stiassni se návštěvníci díky kostýmovaným prohlídkám budou moci přenést do doby těsně před nuceným exilem židovské rodiny Stiassni. Hrané kostýmové prohlídky budou probíhat také v pražské Invalidovně a ve spoustě dalších objektů po celé republice. Milovníci sokolníků a rytířů si přijdou na své na zámku Červený Hrádek, kde budou probíhat rytířské turnaje na koních. Fanoušky dobové hudby potěší koncert v rytířském sále na zámku Frýdlant či hudební program na hradu Landštejn. Kromě zábavného doprovodného programu budou velkým lákadlem otevřené prostory památek, které jinak nejsou běžně přístupné. Kompletní program všech zapojených památek naleznete zde.

Pořadatelem Hradozámecké noci je Národní památkový ústav, partnerem je Ministerstvo kultury České republiky. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas.

Fotografie ke stažení

Související kontakty

Mgr. Blanka Černá

  • tisková mluvčí
  • BE8524BE-6F17-4546-AA87-2998DE46E495 724 511 225
46F7E700-59DD-49E2-B445-AA370B18658A Generální ředitelství NPÚ
/,