Památkář/památkářka pro území Pražské památkové rezervace (zástup)

Ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Praze vypisuje výběrové řízení na pozici památkář/památkářka pro území Pražské památkové rezervace (zástup za mateřskou dovolenou).

Náplň práce:

  • agenda stavebních památek a památkově chráněných území ve správním území obce (vyřizování agendy spojené s uplatňováním zájmu památkové péče ve smyslu zák. č. 20/1987 Sb. v platném znění)
  • zpracovávání písemných vyjádření, odborná pomoc vlastníkům kulturních památek, konzultační činnost
  • výkon památkového dohledu

Požadujeme:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně technického nebo humanitního typu se zaměřením odpovídajícím činnostem v oblasti památkové péče
  • schopnost práce se stavební dokumentací, všeobecný přehled o architektuře
  • a stavebních technologiích
  • znalost práce s PC
  • samostatnost a zodpovědnost
  • dobrou úroveň ústního i písemného projevu v českém jazyce, komunikační schopnosti
  • dobrý zdravotní stav
  • trestní bezúhonnost

Výhodou:

  • praxe v oboru památkové péče o nemovitý fond, praxe v projekční činnosti obnovy historických objektů

Nabízíme:

  • práci v centru Prahy
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • platové zařazení dle zák. 262/2006 Sb. a nařízení vlády č. 341/2017 Sb., 11. platová třída
  • práci na plný úvazek (zástup za mateřskou dovolenou)
  • pět týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna (sick days)
  • příspěvek na stravování
  • zvýhodněné mobilní tarify pro zaměstnance a rodinné příslušníky
  • volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ a vybrané kulturní instituce resortu Ministerstva kultury v celé České republice i pro členy rodiny

Předpokládaný nástup: 10. červen 2024

V případě zájmu zašlete nejpozději do 5. 5. 2024 strukturovaný profesní životopis s podrobným přehledem praxe, případně též motivační dopis, na e-mailovou adresu furakova.iva@npu.cz, případně poštou na níže uvedenou adresu (na obálku uveďte: „Neotvírat – výběrové řízení, památkář“).

Uchazeči splňující zadaná kritéria budou pozváni k ústnímu pohovoru, který proběhne v sídle NPÚ, ÚOP v Praze, Na Perštýně 356/12, Praha 1. Přesný termín ústního pohovoru bude uchazečům splňujícím zadaná kritéria potvrzen telefonicky nebo e-mailem.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto vypsané výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu.

Kontakt:
Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Praze
Na Perštýně 356/12
110 00 Praha 1 - Staré Město

PhDr. Iva Furáková, email: furakova.iva@npu.cz, tel.: +420 602 230 584

Informace k ochraně osobních údajů jsou ze strany NPÚ uveřejněny na webových stránkách www.npu.cz v sekci Ochrana osobních údajů.