Bezpečnostní referent - územní památková správa NPÚ v Českých Budějovicích

Národní památkový ústav, územní památková správa v Českých Budějovicích vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice bezpečnostní referent v platové třídě 10 podle katalogu prací – Nařízení vlády č. 222/2010 Sb., o katalogu prací ve veřejných službách a správě.

Pracoviště: České Budějovice

Termín nástupu: 1. 7.  2023 (nebo dle dohody v závislosti na podmínkách výpovědi z předchozího zaměstnání)

Náplň práce:

  • kontrola dodržování legislativních požadavků v oblasti BOZP a PO a implementace nových požadavků a změn
  • provádění vstupních a periodických školení zaměstnanců na určených pracovištích
  • spolupráce s vedoucími pracovníky při zajišťování BOZP na pracovištích
  • spolupráce s vedoucími pracovníky při zajišťování ochranných pracovních pomůcek na pracovištích
  • vyšetřování pracovních úrazů, sepsání záznamů o úrazu, vedení evidence pracovních úrazů, zasílání záznamů o úrazech na Inspektorát práce a pojišťovnu
  • pravidelné kontroly všech pracovišť vyhodnocování rizik, kontrola dodržování bezpečnosti práce a spolupráce na odstranění zjištěných nedostatků
  • příprava vnitřních předpisů v oblasti BOZP a PO
  • spolupráce s odborně způsobilou osobou v oblasti BOZP a PO
  • účast na kontrolách prováděným Inspektorátem práce na jednotlivých pracovištích;
  • účast na kontrolách Hasičského záchranného sboru
  • zpracovávání dokumentace BOZP a PO (např. přidělovaní OOPP, pracovnělékařské prohlídky a spolupráce s poskytovatelem pracovnělékařských služeb v rámci ÚPS)
  • vedení agendu kontrol a kontrolních zjištění v oblasti BOZP a PO a zajišťuje návrh a přijetí nápravných opatření – v rámci kontrol předkládá kontrolním orgánům požadované listiny a poskytuje těmto orgánům součinnost
  • navrhuje způsob a provádí kontrolu seznamování zaměstnanců s vnitřními předpisy v určených oblastech
  • provádí kontrolu dodržování předpisů v určené části zpracování osobních údajů;
  • spolupráce s kastelány a investičními techniky na nových projektech či renovacích zabezpečovacích zařízeních, práce s dotačními fondy na zabezpečovací zařízení, zajišťuje komplexně (vč. koordinace dodavatelské činnosti) bezpečnostní režim
  • aktivní sledování legislativních změn v oblasti BOZP a PO a jejich zavádění do vnitřních předpisů a praxe na pracovištích

Požadavky:

  • vyšší odborné nebo středoškolské s maturitou vhodného zaměření
  • základní znalost legislativy v oblasti státní správy a státních příspěvkových organizací
  • znalost Zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně
  • zodpovědnost, časová flexibilita, dobré organizační a komunikační schopnosti (verbální i písemné)

·   samostatné rozhodování, pečlivost, spolehlivost

  • ochota se trvale vzdělávat, proaktivní přístup
  • smysl pro diskrétnost a profesní loajalitu
  • trestní bezúhonnost
  • řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič)
  • pokročilá znalost práce na PC (zejména Word, Excel, PowerPoint aj.)
  • praxe v oboru vítaná

Výhodou je:

  • osvědčení odborné způsobilosti k zajišťování úkolů v prevenci rizik podle zákona č. 309/2006 Sb., o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci
  • osvědčení odborné způsobilosti podle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně.
  • znalost zabezpečovacích zařízení (EPS, EZS, CCTV…)

Nabízíme:

  • platové zařazení dle zákona č.262/2006 Sb. a nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v aktuálním znění (dle nařízení vlády č. 300/2019 Sb., účinnost od 1. 1. 2020),
  • v platném znění, platová třída 10, možné osobní ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené
  • možnost výrazně zvýhodněného telefonního tarifu (i pro rodinné příslušníky)
  • příspěvky z FKSP
  • příspěvek na stravování
  • atraktivní pracovní prostředí v oblasti správy kulturního dědictví
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • pracovní poměr na dobu určitou 9 měsíců s výhledem možného prodloužení na dobu neurčitou
  • možnost volného vstupu do památkových objektů pod správou NPÚ

V případě zájmu zašlete do 31. 5. 2023 (12 hod.) strukturovaný profesní životopis s adresou a kontaktními údaji (telefon, email), motivační dopis a prostou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání na emailovou adresu starmannova.dana@npu.cz.

Kontakt:

Předpokládaný datum konání ústních pohovorů je 5. 6. – 6. 6. 2023

Informace o zpracování osobních údajů uchazečů o zaměstnání jsou uvedeny na www.npu.cz v části: Ochrana osobních údajů.