Specialista na historické parky a zahrady pro Liberecký kraj

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci vypisuje výběrové řízení na pozici památkář – specialista na historické parky a zahrady.

Pracovní náplň:

  • agenda památek zahradního umění a veřejné zeleně, stavebních památek a památkově chráněných území (vyřizování agendy ve smyslu zákona č. 20/1987 Sb. v platném znění)
  • zpracování odborných písemných vyjádření, odborná pomoc vlastníkům památek, konzultační činnost
  • odborný dohled a dokumentace při realizaci obnov
  • samostatné provádění specializovaných průzkumů památkového fondu a vyhodnocování jejich výsledků včetně vytváření specializovaných informačních a dokumentačních fondů v systému památkové péče.

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání v oboru zahradní nebo krajinářská architektura, případně SŠ vzdělání uvedeného směru s nutností doplnění vzdělání
  • základní orientace v dějinách staveb a zahradního umění a v problematice historických sídel a urbanismu
  • schopnost práce se stavební a plánovací dokumentaci
  • zodpovědnost, samostatnost, organizační a komunikační schopnost, dobrá úroveň ústního i písemného projevu v českém jazyce
  • pokročilou znalost práce na PC
  • řidičský průkaz skupiny B
  • trestní bezúhonnost

Výhodou:

  • praxe v oboru, nebo zkušenosti s realizacemi zahradních úprav v historických objektech, případně praxe v projekční činnosti obnovy historických děl zahradního umění
  • znalost systému státní správy ČR a oboru památkové péče
  • znalost regionu

Nabízíme:

  • plný úvazek na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • platové ohodnocení dle zák. 262/2006 Sb. a nařízení vlády č. 564/2006 Sb., 12. platová třída
  • stabilitu státní příspěvkové organizace
  • služební mobilní telefon a notebook
  • pružná pracovní doba
  • pět týdnů dovolené
  • možnost systematického nebo doplňkového odborného vzdělání
  • dobrý pracovní kolektiv, příjemné pracovní prostředí
  • příspěvek na stravování, výhodný tarif pro mobilní volání i pro rodinné příslušníky
  • volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ v celé České republice (platí také pro rodinné příslušníky)

Předpokládaný nástup:  od 1. 4. 2024, případně dle dohody, pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou

Místo výkonu práce: Jablonecká 642/23, Liberec 46001

V případě zájmu zašlete:

  • Motivační dopis s uvedením kontaktních údajů – telefon, email
  • Strukturovaný profesní životopis s  přehledem praxe
  • Prostou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

do 23. 2. 2024 elektronicky na e-mail: sekretariat.liberec@npu.cz, nebo je můžete doručit poštou nebo osobně na podatelnu na adresu:

Národní památkový ústav

územní odborné pracoviště v Liberci

Jablonecká 642/23

460 01 Liberec

Na obálku vyznačte: „NEOTVÍRAT - Výběrové řízení památkář“

Na základě předložených podkladů proběhne užší výběrové řízení pro zvané uchazeče spojené s ústním pohovorem.

NPÚ si vyhrazuje možnost zrušit řízení bez odůvodnění.

Podrobnější informace podá:  Mgr. Petr Freiwillig, Ph.D., tel. 724 568 876, freiwillig.petr@npu.cz